chemia-przemysłowa-weicon.png

Produkty Weicon

WEICON – wysokogatunkowa chemia techniczna

Firma CBT Polska Sp. z o.o. została autoryzowanym dystrybutorem marki WEICON, czołowego producenta chemii technicznej na świecie. Dzięki nawiązaniu współpracy w naszej ofercie pojawią się nowe produkty najwyższej jakości. Są to między innymi spraye techniczne, ponad 150 rodzajów klejów, smary oraz wiele najnowocześniejszych rozwiązań dla Państwa aplikacji. Wysokogatunkowe produkty z zakresu chemii technicznej to oferta skierowana dla firm, które w swojej pracy stawiają na jakość oraz chcą używać niezawodne i sprawdzone rozwiązania.

O WEICON

Pragniemy przedstawić Państwu szeroką ofertę marki WEICON, ale również przybliżyć kluczowe informacje na temat tej globalnej firmy, która sprzedaje swoje produkty w ponad 100 krajach na całym świecie.  Firma WEICON to ponad 70-letnia tradycja i doświadczenie.  Od 1947 roku nieustannie rozwija swoją infrastrukturę na całym świecie. W tej chwili otwartych jest 8 oddziałów firmy, a sieć sprzedaży obejmuje ponad 1200 partnerów handlowych porozumiewających się w 30 językach. Marka WEICON jest obecna na ponad 40 międzynarodowych targach rocznie, firma stawia na sprawną obsługę, szeroki zakres produktów, wyszkolony personel, serwis laboratoryjny oraz indywidualne rozwiązania.  Firma CBT Polska Sp. z o.o. jako autoryzowany dystrybutor marki WEICON na terenie Polski, będzie odpowiedzialna za doradztwo techniczne oraz realizację szybkich dostaw pod wskazany adres.

Przegląd oferty WEICON

Mając na myśli produkty marki WEICON mowa o chemii technicznej najwyższej jakości. Wszelkie normy i certyfikaty zdobyte przez niemieckiego potentata na przestrzeni dziesiątek lat jest najlepszym gwarantem jakości i rzetelności.  Poniżej prezentujemy w krótkim zarysie przykładowe produkty, które mogą Państwo zamówić u nas:

2-składnikowe kleje i uszczelniacze

Plastyczne metale WEICON – wśród najważniejszych produktów marki WEICON znajdują się plastyczne metale, które stosuje się do szybkich i trwałych napraw, łączenia czy powlekania. Produkt idealny dla warsztatów i działów utrzymania ruchu. Plastyczne metale to system dwuskładnikowych żywic epoksydowych, które stosuje się do naprawy elementów z aluminium i stopów lekkich, naprawy odlewów, rur, zbiorników, remontu wałów łożysk ślizgowych, pomp i obudowy maszyn. Plastyczne metale WEICON występują w postaci pasty, półpłynnej lub płynnej.

Repair Sticks WEICON – ta gama produktów świetnie sprawdza się przy wszelkich pracach naprawczych. WEICON dysponuje produktami do wypełnienia stali, tytanu, stali nierdzewnej, ceramiki, miedzi, tworzyw, aluminium, a także powierzchni drewnianych. Dzięki dostępności różnych produktów Repair Sticks unikniecie Państwo przestojów produkcyjnych i szybko naprawicie uszkodzone systemy czy urządzenia.

Kleje epoksydowe WEICON – to kolejna gama produktów, która wyróżnia się takimi cechami jak ekonomiczność, bezpieczeństwo oraz szybkość działania. Zaletą tego typu klejów jest fakt, że materiały łączone nie posiadają naprężeń, a powierzchnie sklejane nie ulegają zmianom.

1-składnikowe kleje i uszczelniacze

Kleje i uszczelniacze anaerobowe – beztlenowe środki klejąco-uszczelniające, idealnie współpracujące z podzespołami metalowymi. Nadają się między innymi do zabezpieczania śrub, uszczelniania rur i gwintów, montażu elementów współosiowych czy uszczelniania powierzchni kołnierzowych. Produkty Weiconlock przydają się w przemyśle motoryzacyjnym, budownictwie maszynowym i przemysłowym, instalacjach hydraulicznych i pneumatycznych czy chociażby w mechanice precyzyjnej.

Kleje cyjanoakrylowe – w ofercie WEICON znajdują się zarówno kleje o krótkim, jak i długim czasie utwardzania. Różnorodna oferta sprawia, że klienci mogą liczyć zarówno na kleje cyjanoakrylowe współpracujące z gumą, tworzywami czy metalami.

Nici uszczelniające – produkty do stosowania w ekstremalnych zakresach temperatur, do niemal wszystkich uszczelnień na gwintach z metali oraz tworzyw. Posiadają szczelność przy odkręcaniu do 45°. Nici dobrze sprawdzają się w instalacjach i rurociągach, gdzie mamy do czynienia z agresywnymi mediami.

Kleje i uszczelniacze elastyczne

MS-Polimery – produkty do zintegrowanych połączeń metali, tworzyw sztucznych i wielu innych. Charakteryzują się dużą siłą przylegania, mogą być malowane również na mokro. Nie zawierają silikonów i izocyjanianów.

Silikony – w ofercie znajdują się wysokiej jakości uszczelniacze do aplikacji przemysłowych. Silikony WEICON posiadają dużą odporność na promieniowanie UV oraz warunki pogodowe. Stosuje się je w zakresie temperatur do +300°C.

Spraye techniczne

Preparaty antykorozyjne – firma WEICON od wielu lat specjalizuje się w produkcji skutecznych, wysokojakościowych sprayów o właściwościach antykorozyjnych. Produkty zabezpieczają powierzchnie przed rdzą. W ofercie znajdują się między innymi preparaty o barwie odpowiadającej ocynkowi ogniowemu. Wszystkie preparaty są odporne na czynniki pogodowe oraz bardzo wysokie temperatury.

Zmywacze i odtłuszczacze – w ofercie znajdują się skuteczne produkty do odtłuszczania metali, szkła, ceramiki, większości tworzy czy chociażby sektorów wrażliwych (np. branża spożywcza). W ofercie znajdują się zmywacze i odtłuszczacze zarówno uniwersalne, jak i dedykowane dla danej branży, np. motoryzacyjnej czy spożywczej.

Rozpuszczalniki i preparaty antyadhezyjne – preparaty posiadające doskonałe właściwości poślizgowe, zapobiegają zlepianiu się tworzyw, form czy metali. Dostępne są preparaty usuwające pozostałości po gumach do żucia, preparaty do czyszczenia dysz spawalniczych, środki do usuwania etykiet czy na przykład środki do czyszczenia i zabezpieczenia złączy podzespołów elektrycznych.

Ponadto w ofercie marki WEICON znajdują się takie produkty jak:

  • Płyny techniczne
  • Pasty montażowe
  • Smary
  • WEICON TOOLS