Jest 239 produktów.

Pokazano 1-40 z 239 pozycji

Aktywne filtry

Wiertła

Wiertła są jednym z najczęściej wybieranych narzędzi do obróbki skrawaniem. Dzięki nim możliwe jest precyzyjne wywiercenie otworu o wybranej średnicy i głębokości. Ciężko wyobrazić sobie chociażby prace remontowe bez pomocy wiertarki z odpowiednim wiertłem. No właśnie, odpowiednim, w jaki sposób zatem wybrać wiertło do wykonywanej pracy?

Budowa wiertła

Wiertło składa się z dwóch części:

  • robocza - od czoła wiertła do rowka wiórowego,
  • chwytowa - część utrzymywana przez uchwyt narzędzia. 

Rodzaj materiału

Wiertła do betonu

Często stosowane przy wcześniej wspomnianych pracach remontowych. Do betonu najlepiej stosować wiertła widiowe, w których istotną rolę odgrywa także uchwyt. Do wiertarki z uchwytem samozaciskowym przeznaczone są wiertła cylindryczne, znane też jako walcowe. Jeśli jednak do pracy w betonie zamiast wiertarki zajdzie potrzeba skorzystania z młotowiertarki bądź młota udarowego należy wybrać uchwyt SDS-Max lub SDS-Plus. SDS-Max jest większe od mocowania SDS-Plus i zostało stworzone z myślą o ciężkich pracach z młotami udarowymi o średnicy uchwytu 18 mm, natomiast system SDS-Plus pozwala na wymianę wierteł o średnicy uchwytu 10 mm. Istnieją także wiertła diamentowe - używane do betonu, muru, kamieni. Odznaczają się wysoką wytrzymałością. Koronka diamentowa to wiertło przeznaczone do wiercenia otworów w trudnych obróbce materiałach, takich jak np. gres czy glazura.

Wiertła do metalu

Do wiercenia w metalu, drewnie i tworzywach sztucznych wykorzystuje się wiertła HSS. Wykonane są ze stali szybkotnącej. Cechuje je wysoka dokładność, co przekłada się na precyzyjną pracę. Do miękkich i twardych metali stosuje się także wiertła kobaltowe, charakteryzują się one znacznie większą twardością niż pospolite wiertła ze stali. Dzięki swoim właściwościom łatwiejsze staje się wiercenie w twardszych materiałach. W naszej ofercie znajdziesz także wiertła tytanowe. Powłoka tytanowa redukuje ciepło, umożliwiając wiercenie w najtwardszych metalach przy zachowaniu wysokiej precyzji. Dobrym rozwiązaniem do wiercenia w metalu są także wiertła stożkowe. Ich uniwersalność pozwala na wiercenie w metalach, blachach, tworzywach sztucznych oraz stali. Do największych zalet wierteł stożkowych zalicza się wysoką dokładność i szybkość wiercenia.

Wiertła do drewna

Wyróżnia się trzy rodzaje wierteł do drewna:

  • kręte - jedne z najbardziej popularnych do obróbki związanej z pracą w drewnie. Wykonanie ze stali nierdzewnej przekłada się na długą żywotność i dokładne wykonywanie otworów.
  • spiralne - w porównaniu do wiertła krętego, pozwala na wiercenie o większej średnicy i głębokości przy zachowaniu tej samej dokładności.
  • płaskie - umożliwiają wiercenie otworów większych niż 30mm, można je rozpoznać po spłaszczonym typie części roboczej. Najlepiej sprawdzają się przy mniej wymagających obróbkach.

W naszej ofercie znajdziesz wiertła profesjonalne, wiertła udarowe, wiertła SDS i wiele wiele innych!