Jest 209 produktów.

Pokazano 1-40 z 209 pozycji

Aktywne filtry

Nasadki

Nasadka jako najważniejszy element klucza nasadowego

Dzięki nasadce możemy swobodnie przykręcać i odkręcać śruby czy też nakrętki. W zależności od przeprowadzanych prac, należy rozpatrzyć dwie opcje - nasadka udarowa, czy zwykła?

Nasadka udarowa

Nasadka udarowa umożliwia zastosowanie udaru - nic prostszego. Oznacza to, że skorzystamy z niej już nie tylko przy użyciu klucza nasadowego, a klucza udarowego, dzięki czemu znacząco ułatwimy sobie pracę, minimalizując wysiłek fizyczny. Nasadki do klucza udarowego będą różniły się przede wszystkim wytrzymałością, a także ceną. Skutkiem większej wytrzymałości nasadki jest szersze spektrum zastosowania. Nasadki udarowe pozwalają na wkręcanie i wykręcanie śrub w twardszych materiałach, gdzie zwykła nasadka nie dałaby sobie rady. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Najczęściej rozchodzi się o rozmiar - tu raczej nie powinno być problemu, rozmiar nasadki wybieramy odpowiednio do rozmiaru śruby, jednak pozostaje jeszcze kwestia, 6-kątna, czy 12-kątna? Tu podobnie jak w przypadku rozmiaru, liczbą kątów w nasadce musi odpowiadać liczbie kątów w śrubie, wyjątek stanowi nasadka 12-kątna, którą można stosować do śrub 6-kątnych, jednak należy pamiętać, że odwrotnie tego zabiegu nie stosujemy! Nasadkę należy także dopasować do zabieraka, rozmiary, z którymi można się spotkać to:

  • 1/4"
  • 1/2"
  • 3/8"
  • 3/4"
  • 1"

Przy wyborze odpowiedniej nasadki zwraca się również uwagę na jej długość, w zależności od potrzeb - można wybrać krótszą, w okolicach 20 mm, czy też dłuższą - w okolicach 50 mm.

W naszej ofercie znajdziesz nasadki udarowe Milwaukee, nasadki 6 kątne, a jeśli musisz być przygotowany na każdy rozmiar śruby, nasze zestawy nasadek stoją przed Tobą otworem!