Filtruj według

Marka

Marka

Kategorie

 • Kompresory

  Sprężarka jest urządzeniem, mającym za zadanie zwiększyć ciśnienie powietrza. Praca polega na konwersji energii elektrycznej dostarczanej do silnika elektrycznego z sieci na energię kinetyczną ruchu wału napędzającego blog sprężarkowy, a następnie konwersja ten energii na energię sprężonego gazu w ramach przemiany termodynamicznej. Podczas pracy urządzenia wytwarza się spora ilość ciepła, więc warto by sprężarka była wyposażona w odpowiedni układ chłodzenia. 

 • Narzędzia pneumatyczne

  Narzędzia pneumatyczne korzystają z "zasilania" w postaci sprężonego powietrza. Aby z nich korzystać będzie zatem potrzebny odpowiedni kompresor. Za sprawą właśnie kompresora silnik jest wprawiany w ruch. W celu poprawnego działania silników, należy spełnić kilka warunków:

  • odpowiednie ciśnienie pracy - przy zbyt niskim znacznie spada moc urządzenia, zbyt wysokie z kolei może znacznie przyspieszyć eksploatację silnika i jego elementów,
  • czyste powietrze - wolne od zanieczyszczeń, aby zapobiec niszczeniu się sprzętu czy też układu,
  • poprawne podłączenie kompresora, 
  • prawidłowe smarowanie - olej zapobiega zatarciu silnika podczas pracy - należy stosować olej przeznaczony do pracy z narzędziami pneumatycznymi.

  Klucze udarowe

  Klucze udarowe pneumatyczne to praktyczne i wygodne rozwiązanie, jeśli czeka nas wykręcanie/wkręcanie większej ilości śrub. Wykonywanie tych czynności ręcznym kluczem płaskim mogłoby zmęczyć nasze ręce i wydłużyć czas pracy, przy pomocy klucza udarowego pneumatycznego zadanie to wykonamy znacznie szybciej i użyjemy znacznie mniej siły. Do zalet kluczy pneumatycznych należy z pewnością wysoka żywotność, ze względu na mniejszą ilość elementów eksploatacyjnych. Dodatkową zaletą jest także "okazyjne" chłodzenie urządzenia przez przepływ chłodnego powietrza. 

 • Pistolety

  Pistolety do pompowania kół wypełniają powietrze dętki czy też opony w samochodzie. Dodatkowym udogodnieniem w takich urządzeniach jest manometr. Manometr służy do precyzyjnego ustawienia ciśnienia powietrza w pompowanym przedmiocie, dzięki czemu mamy pewność, że ciśnienie nie jest zbyt niskie/wysokie. W naszej ofercie znajdziesz także pistolety do przedmuchu, które perfekcyjne sprawdzają się przy szybkim osuszaniu i czyszczeniu np. zakurzonych miejsc.

 • Węże

  Węże pneumatyczne przeznaczone są do dostarczania sprężonego powietrza do narzędzi pneumatycznych lub do łączenia elementów instalacji sprężarkowych. Najprostszym typem instalacji pneumatycznej jest właśnie połączenie kompresora z narzędziem pneumatycznym za pomocą węża. Najczęściej stosowane węże do pneumatyki do węże spiralne. Posiadają one dwie złączki, euro lub orion, gdzie jedną ze stron podłączamy do kompresora, a drugą do narzędzia. 

Jest 15 produktów.

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

Aktywne filtry

Pneumatyka

Znajdziesz tu urządzenia pneumatyczne takie jak klucze udarowe, węże do sprężarek czy też manometry. Nasz sklep z pneumatyką oferuje także akcesoria pneumatyczne, takie jak pistolety do pompowania kół, czy też pistolety do przedmuchiwania. 

Pneumatyka