Filtruj według

Marka

Marka

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Aktywne filtry

Grzechotki

Jak działa grzechotka?

Mechanizm grzechotkowy działa na zasadzie mechanizmu zapadkowego. Polega to na ograniczaniu ruchu w jednym kierunku. Zęby mechanizmu przepuszczają negatywny ruch klucza oraz blokują go w momencie ruchu pozytywnego, w wyniku czego poruszając kluczem w obu kierunkach wykonuje się tylko jedną z dwóch czynności - przykręcanie lub odkręcanie (możliwość zmiany kierunku najczęściej występuje w postaci przełącznika znajdującego się na kluczu, dzięki czemu możemy w szybki i wygodny sposób przełączać między przykręcaniem a odkręcaniem). 

Jaką grzechotkę wybrać?

Jednym z najważniejszych czynników przy wyborze grzechotki jest rozmiar. Istnieje kilka rozmiarów, 1", 1/2", 1/4" i 3/8". W zależności od rozmiaru, zmienia się długość klucza jak i rozmiar zabieraka. Do zabieraka należy analogicznie dobrać pasujące rozmiary nasadek. Wybór odpowiedniego klucza powinien odbyć się z uwzględnieniem rodzaju podejmowanych prac.

Drugą wytyczną w doborze grzechotki jest liczba zębów w mechanizmie. Większa liczba zębów przekłada się na większą precyzję mechanizmu, co nie oznacza wcale, że mniejsza ilość zębów jest czymś złym, bowiem duże zęby są w stanie zapewnić lepsze przełożenie momentu obrotowego.

W naszej ofercie znajdziesz grzechotki nasadowe, które posiadają nawet 90 zębów w mechanizmie, takimi możliwościami dysponują grzechotki Milwaukee. Dostępne są także grzechotki pneumatyczne, które wykorzystują napęd w postaci sprężonego powietrza. Skraca to czas prac serwisowych i ułatwia pracę w trudno dostępnych miejscach.