Filtruj według

Marka

Marka

Jest 99 produktów.

Pokazano 1-40 z 99 pozycji

Aktywne filtry

Otwornice

Otwornica to często spotykane akcesorium przy okazji remontów, ale swoje zastosowanie znajduje w wielu innych dziedzinach branży budowlanej.

Otwornice współpracują z elektronarzędziami, które posiadają możliwość wymiany stosowanych końcówek, czyli wiertarki lub szlifierki. Narzędzie to jest zakończone nożykami, które tworzą kształt koła. Umożliwia to tworzenie otworów w materiałach budowlanych. Dzięki temu z łatwością jesteśmy w stanie wywiercić równy otwór w naszych ścianach czy meblach oraz innych obrabianych materiałach.

Wybór otwornicy jest uzależniony od rodzaju materiału, w którym zamierzamy wywiercić otwór.

Otwornice do drewna -  obszar, w którym znajdują swoje zastosowanie to głównie warsztaty stolarskie, gdzie konieczne jest wycinanie rozmaitych otworów np. w meblach. Cylindryczny kształt oraz wykonanie z hartowanej stali narzędziowej pozwolą na efektywną obróbkę drewna, jednak nie poradzi sobie najlepiej w metalu lub betonie.

Otwornice do metalu – wielofunkcyjność otwornic do metalu pozwala nam na wiercenie także w drewnie. Wykonanie ze stali bimetalicznej umożliwia łatwe wykonywanie otworów w deskach, ale także w blachach jak i płytach gipsowo – kartonowych. Płyty są często spotykane jako wykończenie ścian w mieszkaniach, ze względu na łatwość w ich malowaniu czy obłożeniu kafelkami. Zdarza się, że zachodzi potrzeba wywiercenia w nich otworów na puszki, w których planujemy zamontować gniazdka elektryczne. Odpowiednia otwornica może okazać się niezbędna przy remontowaniu ścian w pomieszczeniach.

Otwornice do betonu – umożliwiają wywiercenie precyzyjnego otworu w glazurze, bez uszkodzenia struktury kafelka. Idealnie sprawdzają się przy obróbce twardych materiałów, jednocześnie nie powodując ich pękania i niszczenia.

W naszej ofercie znajdziesz otwornice Milwaukee, otwornice Hikoki, otwornice do drewna i metalu w dużej ilości oraz zestawy otwornic.