dobry-młot-udarowy.png

Remont w domu i mieszkaniu to pole do popisu jeśli chodzi o kreatywność. Jeśli miałeś już szansę zajmować się pracami wykończeniowymi lub zajmujesz się nimi na co dzień na pewno przekonałeś się już, że dobry plan i projekt remontu to podstawa działania.

Zakup nowych mebli i farb, rozmieszczenie gniazdek, oświetlenia i zabezpieczenie powierzchni to tylko czubek góry lodowej. Nasza profesja podpowiada, że najważniejszą częścią remontu są narzędzia. To one przede wszystkim zapewniają komfort pracy i mogą pośrednio wpływać na skrócenie czasu remontu. Jeśli prace wykończeniowe nie należą do Twoich ulubionych zajęć lub szukasz sposobu na usprawnienie tego procesu, zapraszamy do zapoznania się z naszymi niezbędnikami remontowymi.

Aby poznać najbardziej potrzebne narzędzia, najpierw ustaliliśmy jakie czynności mogą być wykonywane na każdym etapie remontu:

  1. Mierzenie

  2. Wyznaczanie poziomu

  3. Wiercenie

  4. Wkręcanie

  5. Przybijanie

  6. Oświetlanie

  7. Czyszczenie

Narzędzia, które będą Ci potrzebne do powyższych prac związanych z remontem to fundament majsterkowania. Dobrze dopasowane narzędzia gwarantują Ci nie tylko sprawnie przebiegający remont, ale także uzupełnią Twój domowy warsztat, który z czasem możesz rozszerzać.

jakie narzedzia do na remont.jpg

Po pierwsze – zmierz siły na zamiary:

Tradycyjnie lub nowocześnie – miarą lub dalmierzem. Zarówno pierwsze jak i drugie narzędzie nie powinno zajmować dużo miejsca. Powinno za to być poręczne i kompaktowe. Z doświadczenia wiemy, że takie kieszonkowe narzędzia lubią się gubić, dlatego najlepiej by posiadały smycz lub zaczep. Ponad te wszystkie cechy, najważniejszą jest ich dokładność i wytrzymałość. Na podstawie takich kryteriów wytypowaliśmy przedstawicieli najlepszego odczytywania pomiarów długości, szerokości i wysokości. Nalżą do nich:

  1. Dalmierz laserowy FLEX, który zapewnia dokładny i szybki pomiar długości do 30 metrów
  2. Miara Slim 3 m MILWAUKEE, z obudową ABS

Po drugie – trzymaj poziom:

Krzywe i odchylenia pozostawmy matematykom i fizykom. Dla pewności utrzymania pionu i poziomu montowanych elementów możesz wybrać pomiędzy dwoma propozycjami – poziomnicą (dla doraźnych praz związanych z poziomowaniem) lub laserem krzyżowym (dla profesjonalnego trzymania poziomu). Kierując się dokładnością w pomiarach i wytrzymałością narzędzia wytypowaliśmy:

  1. Poziomnica kieszonkowa mini box 10 cm  MILWAUKEE, z mocną libellą akrylową odporną na upadki i promieniowanie UV
  2. Zielony laser krzyżowy (trzy płaszczyznowy 360 stopni) M12 3 PL0C MILWAUKEE, odporny na działanie wody/kurzu i odpadków oraz na upadki z maksymalnie 1 metrów wysokości

jakie narzedzia do na remont.jpg

Po trzecie – wierć:

Jeśli w remoncie przewidujesz wiercenie większych dziur w twardszym materiale, takim jak beton, cegła czy kamień, proponujemy używać narzędzia, takie jak młotowiertarka. Jednak przy mniej wymagających remontach lub montażu mebli lepiej sprawdzi się wiertarko-wkrętarka. Są to o tyle wszechstronne narzędzia, że można je stosować do większości powierzchni. Według nas powinna ona być lekka, najlepiej akumulatorowa i powinna posiadać światło LED. Dla każdej opcji wybraliśmy sprzęt marki Hikoki (niegdyś HiTachi):

  1. Młotowiertarka 24 mm SDS+ HIKOKI, z funkcjami wiercenie + wiercenie z udarem + podkuwanie
  2. Wiertarko-wkrętarka DS18DF HIKOKI – 18V, 53Nm, z 22 stopniowym sprzęgłem, rękojeścią antypoślizgową i walizką z baterią w zestawie.

Poza wierceniem podczas remontu nieuniknione jest wkręcanie i dokręcanie. Dla prozaicznych rozwiązań polecilibyśmy zestaw kilku wkrętaków lub wkrętak z wymiennymi bitami, którym będziesz mógł nie tylko złożyć nowe meble, ale i zdemontować stare. Jeśli szukasz czegoś dla bardziej zaawansowanych i intensywniejszych prac związanych z wkręcaniem i wykręcaniem pomoże Ci zakrętaka. Powinna ona być lekka, wydajna i łatwa w użyciu. Łącząc te cechy w całość, przedstawiamy Ci nasze dwie propozycje:

  1. Wkrętak z wymiennymi końcówkami izolowany VDE Pocket Max Electric WIHA, w zestawie z rękojeścią i 4 bitami
  2. Zakrętarka udarowa akumulatorowa 36V, uchwyt ¼” wersja zerowa WH36DC HIKOKI, z technologią Multi Volt

TOP4.jpg

jakie narzedzia do na remont.jpg

Po piąte – przybij:

Przybijamy gwoździe, przybijamy piąteczki. Młotek to ikona wszystkich narzędzi, a remont to sprawa, która bez niego się nie obejdzie. Spośród wielu rodzajów młotków, jakie istnieją, do remontów najbardziej uniwersalne to ślusarski (do wybijania, wycinania, formowania i montowania metalowych elementów), stolarski (z jednej strony metalowy, z drugiej drewniany), gumowy (idealny do delikatnych powierzchni). W profesjonalnym podejściu do remontu może posłużyć Ci także młotek zaprojektowany z myślą elektrykach, którym nie tylko przybijesz gwoździa do ściany, ale także będziesz mógł nim usuwać uchwyty kablowe również w trudno dostępnych miejscach. Naszymi propozycjami są:

  1. Młotek ślusarski trzpieniowy 500 g BM-30-035N PRO, o długości całkowitej 33 cm
  2. Młotek dla elektryków 300 g, który umożliwia usuwanie elementów mocujących, m.in. uchwytów kablowych

Po szóste – dbaj o wzrok:

Gdy kompletujesz swój zestaw majsterkowicza nie zapominaj o oświetleniu. To często pomijana sprawa, a jedna z ważniejszych. Dobrze dopasowane oświetlenie sprawi, że nie poczujesz żadnego dyskomfortu związanego z pracą w zaciemnionych obiektach. Co więcej, nawet przy świetle dziennym zarówno mała latarka, jak i reflektor roboczy mogą okazać się potrzebne. Najkorzystniejszym rozwiązaniem ze względu na uniwersalność produktu są multi-latarki które z pewnością wykorzystasz nie tylko przy remoncie. Jeśli jednak stawiasz na wyższy standard – najlepiej sprawdzą się reflektory. Obydwa produkty powinny być wytrzymałe, ze światłem dobrej jakości nie męczącym oczu oraz powinny posiadać kilka trybów świecenia. Dlatego właśnie wybraliśmy mistrzów jasności w pracach remontowych (i nie tylko):

  1. Latarka mini akumulatorowa LED 200 A  200 lm, z praktycznym klipsem i magnesem w stopce oraz 5 funkcjami świecenia
  2. Reflektor (lampa akumulatorowa) LED z głośnikiem USB Bluetooth®, z rozkładany stojak z wielostopniową regulacją ustawienia oraz 5 funkcjami świecenia

TOP4.jpg

jakie narzedzia do na remont.jpg

Po siódme – posprzątaj po sobie:

Remont to proces, który odmienia wygląd pomieszczeń. Jednak po zakończeniu prac remontowych nie dojrzysz żadnych zmian, jeśli dobrze nie posprzątasz. Pozbywanie się brudu i bałaganu po remoncie jest więc nieuniknione, chociaż wybierając do tego dobry sprzęt może być mniej uciążliwe. Bez względu czy to duży czy mały remont, potrzebujesz narzędzia do odkurzania na mokro i na sucho, czyli odkurzacza przemysłowego. Najlepiej sprawdziłby się taki, który posiada kilka zmiennych końcówek w zestawie. Wybierając odkurzacz, pamiętaj także o sprawdzeniu długości węża. W zależności od Twoich potrzeb możesz wybrać odkurzacz akumulatorowy lub odkurzacz podłączany do gniazdka. Proponujemy:

  1. Odkurzacz bezworkowy przemysłowy FLEX S44 L AC, z pełnym kompletem akcesoriów w zestawie
  2. Odkurzacz PACKOUTTM MILWAUKEE, z modułowym systemem przechowywania

TOP 7 rodzajów narzędzi do remontu w podsumowaniu:

  1. Do mierzenia: dalmierz laserowy LUB miara rozwijana

  2. Do wyznaczania poziomu: poziomnica mała LUB laser krzyżowy

  3. Do wiercenia: młotowiertarka LUB wiertarko-wkrętarka

  4. Do wkręcania: wkrętak z wymiennymi bitami LUB zakrętarka

  5. Do wbijania: młotek dla elektryków LUB młotek ślusarski

  6. Do oświetlenia: latarka LUB reflektor

  7. Do czyszczenia: odkurzacz sieciowy LUB odkurzacz akumulatorowy

Dobór odpowiednich narzędzi do remontów jest niepodważalnie istotny. Przedstawiliśmy Ci nasze propozycje niezbędników majsterkowania przy remoncie. Pamiętaj, że to uniwersalna propozycja – możesz dowolnie ją rozszerzać i zmieniać według swoich potrzeb. Jeśli Twoja praca będzie wymagać bardziej zaawansowanych narzędzi – służymy pomocą. Nasza firma specjalizuje się w profesjonalnych narzędziach, a wyróżnia nas obsługa klienta na najwyższym poziomie.

Chcesz poznać szczegóły oferty? Skontaktuj się z nami! Przedstawimy najlepiej dopasowane narzędzia do Twoich potrzeb.