Uniwersalny miernik wilgotności wilgotnościomierz BRENNENSTUHL+ BATERIA 9V NN6F22/1P

Rozliczanie transakcji BLIKiem i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem PayNow.

Zamówienia wysyłamy w 24 h od jego opłacenia bądź wyborze opcji za pobraniem.

Możliwość zwrotu do 14 dni od otrzymania produktu bez podawania przyczyny.
BRENNENSTUHL MIERNIK WILGOTNOŚCI WILGOTNOŚCIOMIERZ MD
+ Bateria 9V dodatkowo w zestawie
Art: 1298680

Opis:
- Bada stan wilgotności drewna oraz materiałów budowlanych, np. betonu, cegieł, gipsu czy tapet.
- Zakres pomiaru od 5 do 50 % dla drewna i 1,5 do 33 % dla materiałów budowlanych.
- Wskazania na wyświetlaczu LCD (w procentach, rozdzielczość 0,1 %) i w formie akustycznej (włączany).
- Praktyczna funkcja „Hold” umożliwia pomiary w miejscach trudno dostępnych.
- Automatyczny wyłącznik wyłącza urządzenie po 3 min. od ostatniej operacji.
- Wyświetlanie informacji o słabym stanie baterii.
- Solidna i poręczna obudowa z osobnym zasobnikiem na blok baterii 9 V.
- Osłona elektrod.
- Opakowanie w kolorowym kartonie z okienkiem.
Dane techniczne:
- Wysokość: 2,50 cm
- Długość: 15,00 cm
- Szerokość: 6,50 cm
- Wyłączanie automatyczne: po 3 minutach
- Zakres pomiaru: 5% - 50% (drewno); 1,5% - 33% (materiały budowlane)
- Dokładność wyświetlacza: 0,1%
- Dokładność pomiarowa: +/– 3%
- Zasilanie: bateria blokowa alkaliczna 9V DC




Detektor wilgotności to przydatny przyrząd służący do określania zawartości wilgoci w drewnie lub materiałach budowlanych, jak np.: beton, cegły, jastrych, kartony gipsowe, tapety itp.
- Nasadka ochronna
- Końcówka pomiarowa
- Wskaźnik poziomu wilgotności:
- Symbol drewna
- Symbol materiałów budowlanych
- Symbol informujący o tym, że sygnał akustyczny jest włączony
- Włącznik / wyłącznik: w celu włączenia lub wyłączenia przyrządu nacisnąć i przytrzymać dłużej niż 3 sekundy.
- Symbol informujący o słabej baterii
- Symbol funkcji »Hold« do zapamiętywania wartości zmierzonych na wyświetlaczu
- Przycisk wyboru: do przełączania z »drewna« na »materiały budowlane« i odwrotnie
- Przycisk »Hold«: w celu zapamiętania wartości zmierzonych na wyświetlaczu należy nacisnąć i przytrzymać przez ok. 1 sekundę; kolejne wciśnięcie powoduje ponowne wyłączenie funkcji. W celu włączenia lub wyłączenia sygnału akustycznego nacisnąć i przytrzymać dłużej niż 3 sekundy.
- Osłona baterii (z tyłu przyrządu)
Przeprowadzanie pomiarów:
- Zdjąć nasadkę ochronną i nałożyć ją na spód przyrządu. Przytrzymać wciśnięty włącznik / wyłącznik tak długo, aż w oknie wyświetlacza pojawi się stosowny symbol.
- Naciskając przycisk wyboru wybrać drewno lub materiały budowlane.
- Wetknąć końcówki pomiarowe w materiał, który chcemy skontrolować (np. drewno), a następnie odczytać wartość w oknie wyświetlacza. Dodatkowo słychać sygnał akustyczny. Im wyższy dźwięk, tym wyższa zawartość wilgoci
- Nacisnąć raz przycisk »Hold« w celu zapamiętania wskazania na wyświetlaczu. Może to np. okazać się bardzo pomocne, gdy pomiar odbywa się w ciemnych miejscach lub w miejscach, do których trudno zajrzeć. W oknie wyświetlacza pojawia się symbol, a wynik pomiaru będzie wyświetlał się tak długo, aż nie nastąpi ponowne naciśnięcie przycisku »Hold.
- Przytrzymać dłużej niż 3 sekundy wciśnięty przycisk »Hold« w celu włączenia lub wyłączenia sygnału akustycznego.


Przykłady zastosowania:
- Wykrywanie przecieków w ścianie. Umieścić końcówki pomiarowe na powierzchni, którą chcemy skontrolować. Dokonać pomiaru i odczytać wartość w oknie wyświetlacza. Czynności powtórzyć w różnych miejscach. Jeżeli mierzone wartości będą rosnąć, oznacza to, że zbliżamy się do miejsca przecieku. Jeżeli wartości przestały rosnąć, oznacza to, że znaleźliśmy miejsce przecieku.
- Kontrola zawartości wilgoci w materiałach budowlanych, jak np. w betonie, cegłach, jastrychu, kartonach gipsowych, tapetach przed ich dalszą obróbką.
- Sprawdzanie zawartości wilgoci w drewnie, np. w drewnie opałowym lub drewnie służącym jako materiał budowlany
- Ustalanie zawartości wilgoci w ziemi. W tym celu należy zastosować ustawienie »materiały budowlane«.
Wskazówki:
- Końcówki pomiarowe należy umieszczać na kontrolowanej powierzchni z zachowaniem ostrożności i nie używając siły.
- Z przyrządem należy obchodzić się ostrożnie, gdy zdjęta jest nasadka ochronna. Końcówki pomiarowe mogą prowadzić do obrażeń ciała w przypadku niezgodnego z instrukcją stosowania przyrządu.
- Podczas pomiaru w ziemi uzyskane wartości będą niższe, jeżeli pomiar będzie miał miejsce tylko na jej powierzchni. Wartości te będą tym wyższe, im głębiej wetkniemy w ziemię końcówki pomiarowe. Mierzone wartości różnią się znacznie w zależności od tego, czy pomiaru dokonuje się w luźnej czy też zagęszczonej ziemi kwiatowej.
- Gdy końcówki pomiarowe zostaną umieszczone na powierzchni metalicznej lub zdolnej do przewodzenia, wówczas na wyświetlaczu pojawia się wartość maksymalna »50« lub »33«.
- Końcówki pomiarowe należy zawsze utrzymywać w czystości, używając do tego celu wilgotnej ściereczki do czyszczenia, oraz nakładać nasadkę ochronną, jeżeli przyrząd nie jest używany.


Wskaźnik baterii:
- Wskaźnik baterii wyświetlany jest podczas użytkowania urządzenia.
- Symbol baterii z dwoma wypełnionymi kwadracikami oznacza, że bateria jest naładowana.
- Symbol baterii z jednym wypełnionym i jednym niewypełnionym kwadracikiem oznacza, że bateria jest w połowie rozładowana.
- Gdy bateria jest rozładowana, pojawia się migający symbol baterii z dwoma niewypełnionymi kwadracikami. Następnie urządzenie wyłącza się i należy wymienić baterię.
Bateria 9V GRATIS
Tylko u nas wraz z miernikiem wilgotności dostaniesz baterie gratis!!!

Do palenia w kominku używamy drewna gatunków liściastych. Drewno kominkowe powinno być sezonowane, tak by miało maksymalną wilgotność 25%.

Poprawne palenie w kominku pozwala dobrze wykorzystywać energię spalanego drewna, czyli sensownie wydawać pieniądze. Dotyczy to przede wszystkim tych posiadaczy kominków, którzy ogrzewają nimi swoje domy w okresach przejściowych (późną jesienią i wczesną wiosną).
Zanim zaczniemy "profesjonalnie" podkładać szczapy, musimy zaopatrzyć się w drewno o odpowiedniej jakości i parametrach. Najlepsze będzie odpowiednio pocięte i połupane na polana drewno twardych gatunków liściastych. Najczęściej jest to drewno z wycinki leśnej, ale można też palić tym pozyskanym z sadów owocowych.
Za najlepsze drewno opałowe uznaje się twarde gatunki, takie jak buk, brzoza, jesion, klon oraz grab. Co prawda, drewno iglaste ma wyższą kaloryczność niż liściaste, ale nie zaleca się palenia nim w kominkach, gdyż zawiera dużo żywic, które ulatniają się podczas spalania i zanieczyszczają komin, tworząc na jego ścianach tłusty osad. Warto wiedzieć, że wysoka zawartość żywicy sprawia, iż drewno iglaste spala się szybko i w wysokiej temperaturze. Z tego względu sosnowe szczapki nadają się jako podpałka.
Uwaga! Pamiętajmy, że do rozpalania ognia w kominku nie używamy rozpałek do grilla ani żadnych preparatów na bazie benzyny.
Oprócz właściwie dobranego gatunku, ważna jest też wilgotność drewna. Bezpośrednio po ścięciu ma ono 60-70% zawartości wody. Aby nadawało się do palenia i dawało przy tym dużo ciepła, trzeba je wysuszyć, by wilgotność wynosiła 15-25%. Aby to osiągnąć, trzeba przynajmniej roku, a najlepiej 18 miesięcy sezonowania.
Wilgotność drewna. Można ją sprawdzić wilgotnościomierzem. Jeśli kupujemy drewno mokre, pamiętajmy, że stan powie-trznosuchy (25% wilgotności) różne gatunki osiągają w innym czasie. Na przykład bardzo twarda i zawierająca dużo garbników dębina schnie powoli i wymaga przynajmniej 24-miesięcznego suszenia na powietrzu.





[kod:4007123249893]
Producent Hugo Brennenstuhl GmbH & Co KG Seestraße 1-3 72074 Tübingen Niemcy service@brennenstuhl.de