Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Narzędzia pneumatyczne

Narzędzia pneumatyczne korzystają z "zasilania" w postaci sprężonego powietrza. Aby z nich korzystać będzie zatem potrzebny odpowiedni kompresor. Za sprawą właśnie kompresora silnik jest wprawiany w ruch. W celu poprawnego działania silników, należy spełnić kilka warunków:

  • odpowiednie ciśnienie pracy - przy zbyt niskim znacznie spada moc urządzenia, zbyt wysokie z kolei może znacznie przyspieszyć eksploatację silnika i jego elementów,
  • czyste powietrze - wolne od zanieczyszczeń, aby zapobiec niszczeniu się sprzętu czy też układu,
  • poprawne podłączenie kompresora, 
  • prawidłowe smarowanie - olej zapobiega zatarciu silnika podczas pracy - należy stosować olej przeznaczony do pracy z narzędziami pneumatycznymi.

Klucze udarowe

Klucze udarowe pneumatyczne to praktyczne i wygodne rozwiązanie, jeśli czeka nas wykręcanie/wkręcanie większej ilości śrub. Wykonywanie tych czynności ręcznym kluczem płaskim mogłoby zmęczyć nasze ręce i wydłużyć czas pracy, przy pomocy klucza udarowego pneumatycznego zadanie to wykonamy znacznie szybciej i użyjemy znacznie mniej siły. Do zalet kluczy pneumatycznych należy z pewnością wysoka żywotność, ze względu na mniejszą ilość elementów eksploatacyjnych. Dodatkową zaletą jest także "okazyjne" chłodzenie urządzenia przez przepływ chłodnego powietrza.