Filtruj według

Marka

Marka

Jest 14 produktów.

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Aktywne filtry

Próbniki napięcia

Próbniki napięcia, zwane także testerami elektrycznymi, są odpowiedzialne za gwarancję bezpieczeństwa podczas pracy z prądem. Zasadę działania można przedstawić na podstawie jednego z najprostszych rozwiązań - potocznie zwanej "kontrolki", przypominającej wkrętak płaski, który posiada przezroczystą rękojeść, a w niej znajduje się neonówka - świecąca w momencie wykrycia napięcia. 

Rodzaje próbników napięcia

Poza wyżej wymienionym przykładzie "kontrolki", istnieje kilka bardziej rozbudowanych próbników. Przykładem takiego urządzenia jest Bezdotykowy próbnik napięcia WIHA. Bezdotykowy oznacza, że nie ma potrzeby dotykania elementu przewodzącego podczas pomiaru napięcia. Posiada on także ważną cechę, jaką jest odnajdywanie naprzemiennych pól elektrycznych. 

Jak używać?

Testery napięcia są bardzo proste w obsłudze, tradycyjny i najbardziej powszechny w postaci wkrętaka płaskiego z przezroczystą rączką, wystarczy umieścić w jednym z wejść gniazdka elektrycznego, jeśli napięcie pojawi się w jednym z dwóch, to oznacza, że gniazdo jest zainstalowane prawidłowo. Ważne jest, by po drugiej stronie próbnika przyłożyć palec (na metalowej blaszce), inaczej odczyt będzie nieprawidłowy.

W przypadku bezdotykowych jest jeszcze łatwiej, wystarczy zbliżyć go na niewielką odległość do badanej powierzchni, a o obecności napięcia powiadomi nas już sam tester.

Sprawdź nasze wszystkie detektory napięcia zaglądając do kategorii Próbniki napięcia