Filtruj według

Marka

Marka

Jest 66 produktów.

Pokazano 1-40 z 66 pozycji

Aktywne filtry

Brzeszczoty do pił szablastych

Brzeszczoty do piły szablastej, podobnie jak brzeszczoty do wyrzynarki, należy odpowiednio dobrać do rodzaju materiału, w którym zamierzamy dokonać cięcia. Na rynku, do pił szablastych, czy też tak zwanych „lisic” dostępne są między innymi:

  • Brzeszczoty ze stali węglowej HCS – przeznaczone są do cięcia materiałów miękkich, takich jak drewno czy też miękkie tworzywa sztuczne.
  • Brzeszczoty Bi – Metal – powstają w wyniku połączenia stali wysokostopowej szybkotnącej HSS (zęby) oraz stali węglowej HCS (korpus). Skutkiem połączenia tych materiałów jest powstanie elastycznych, wysokiej jakości pił, odporniejszych na złamanie. Dobrze spisują się właśnie tam, gdzie ryzyko złamania jest większe. Ich trwałość jest wielokrotnie wyższa od brzeszczotów wykonanych ze stali węglowej. Stosuje się je do takich materiałów jak tworzywa sztuczne zbrojone włóknem szklanym, do twardego drewna, do stali, stali nierdzewnej i metali nieżelaznych.
  • Brzeszczoty z węglika spiekanego – przeznaczone do szybkiego cięcia w stali nierdzewnej, w metalu, w betonie komórkowym czy też w tworzywach sztucznych wzmacnianych włóknem szklanym. Cechuje je wysoka odporność na złamania i bardzo dobra wydajność.

W brzeszczotach do pił szablastych wykorzystuje się jeden typ uchwytu, tzw. chwyt uniwersalny ½”. Taki typ uchwytu został przyjęty przez większość producentów, gwarantuje pewne zamocowanie brzeszczotu w urządzeniu, pozwala na stosowanie mechanizmów zatrzaskowych umożliwiających szybką zmianę narzędzia.